Harvest Finance stawia 100 tys. dolarów na rzekomego hakera

Harvest Finance aktywnie walczy z pozornym atakiem na 24 miliony dolarów.

Harvest Finance, główny zdecentralizowany protokół finansowy, najwyraźniej wydał 100.000 dolarów nagrody w następstwie 24-milionowego ataku na pule płynności.

Na tweetrze z 26 października Harvest Finance powiedział y Crypto Bank, że jest wystarczająco dużo danych, aby zidentyfikować napastnika, „który jest znany w społeczności kryptońskiej“.

Poza adresami BTC, pod którymi znajdują się fundusze, istnieje obecnie znaczna ilość danych umożliwiających identyfikację osoby atakującej, która jest dobrze znana w środowisku kryptońskim.

Wystawiamy 100 tys. dolarów dla pierwszej osoby lub zespołu, który dotrze do atakującego.
– Harvest Finance (@harvest_finance) 26 października 2020 r.

Harvest Finance otrzymał 100.000 dolarów nagrody wkrótce po tym, jak protokół został zhakowany wcześniej, a napastnik wykorzystał podobno około 24 milionów dolarów z puli Harvest Finance i wymienił się na renBTC (rBTC). Harvest Finance następnie potwierdził włamanie, twierdząc, że protokół „pracuje aktywnie nad kwestią łagodzenia skutków ataku ekonomicznego na pulę Stablecoin i BTC“.

Napastnik odesłał następnie około 2,5 mln dolarów do deployera w postaci Tether (USDT) i USD Coin (USDC)

„Zostanie to proporcjonalnie rozdzielone pomiędzy poszkodowanych deponentów za pomocą migawki“, tweetował Harvest Finance.

We wspólnym wysiłku z Ren Protocol, Harvest Finance zdołał zidentyfikować adresy Bitcoin, na które zostały przekazane środki. Przedstawiciele Harvest Finance poprosili następnie główne giełdy, w tym Binance’a i Coinbase’a, o zamrożenie rzekomo skradzionych funduszy.

W momencie publikacji żeton FARM firmy Harvest Finance spadł o około 60% w ciągu ostatnich 24 godzin. Łączna wartość zablokowana w protokole Harvest Finance również znacznie spadła z ponad 1 miliarda dolarów w dniu 25 października do około 570 milionów dolarów, według danych z DeFi Pulse.

Von admin